آروین رکنی

آروین رکنی هستم،

کارشناس ارشد مدیریت کسب و کار و فعال حوزه کارآفرینی و کسب و کار

همیشه از یک جا نشستن و سکون احساس نارضایتی می‌کردم، شاید بتونم بگم هر لحظه که احساس کردم چیزی وجود داره که می‌تونه جواب سوال‌های من رو بده، با علاقه به دنبال اون رفتم. علاقه زیادی به دنیای پلیمرها و درشت مولکول‌ها و ساختار دنیا داشتم، پس برای ادامه تحصیلات، کارشناسی مهندسی پلیمر، با گرایش صنایع پلیمر رو انتخاب کردم، اما بعد از آشنایی با دنیای استارتاپی، کارآفرینی و کسب‌و‌کار، متوجه شدم جای خودم رو اونجا می‌بینم و علاوه بر مطالعاتی که در این حوزه داشتم، تحصلیل در دوره کارشناسی ارشد مدیریت کسب و کار رو شروع کردم و با اینکه به نظرم مدرک زیاد مهم نیست اما معتقدم این تحصیلات کمک زیادی به توسعه اطلاعات فردی من داشته.
در کنار همه این‌ها، چیزی که همیشه و همیشه اولویت اول علاقه‌مندی‌های من رو داشته، “خلق کردن” بوده و هست. ساختن هر موجودیت جدید، به من حس خوبی میده و من این ارزش رو سال‌ها قبل در طراحی رابط کاربری تجربه کردم و پس از اون با ورود به دنیای برنامه‌نویسی و تبدیل شدن به یک توسعه‌دهنده اپلیکیشن‌های مبتنی بر سیستم‌عامل اندروید تونستم این احساس رو پیدا کنم. در این حوزه زبان جاوا بهترین زبانی بوده که اون رو شناختم و به صورت تخصصی، توسعه اپلیکیشن‌های مبتنی بر سیستم عامل اندروید رو بر پایه این زبان برنامه‌نویسی پرسابقه انجام دادم تا اینکه محدوده تجربیاتم رو بیشتر کردم و وارد حوزه توسعه بک‌اند و سرور با همین زبان برنامه نویسی دوست‌داشتنی شدم، توی این قسمت از تجربیات جدیدم با فریمورک‌های دوست‌داشتنی آشنا شدم و بهترین تجربه توسعه سرور با اسپرینگ رو از دست ندادم، در حال حاظر در کنار اون، سعی کردم زبان‌هایی مثل کاتلین، تایپ‌اسکریپت و … رو تجربه کنم.
خودم به طور مستقیم در سه استارتاپ به عنوان عضوی از تیم همکاری کردم و از این راه تونستم از اشتباهات، شکست‌ها و موفقیت‌هایی که داشتم، تجربیات خوبی رو کسب کنم. در همین حین در چندین رویداد مختلف استارتاپی به عنوان مربی حضور داشتم تا علاوه بر انجام مسئولیت اجتماعیی که بر عهده خودم می‌دیدم، این فرصت رو داشته باشم که تجربیاتم در حوزه کسب و کارهای نوپا و استارتاپی و همینطور اطلاعات و دانشی که در حوزه برنامه‌نویسی و توسعه نرم افزار به دست آوردم رو در اختیار بقیه قرار بدم.
سعی می‌کنم این وبسایت رو کم و بیش به روز نگه دارم و دانسته هایی که دارم رو اینجا هم به اشتراک بگذارم.